Przepływ – recenzje

Musimy zbadać na nowo biblijną zapowiedź „W pocie czoła pracować będziesz”. Przecież pot zalewa ci oczy także, gdy uprawiasz sporty, wspinasz się, tańczysz, gdy się kochasz. Praca z sercem daje poczucie lekkości. Jeśli pojawia się wysiłek – czujemy jak jest sensownym, doświadczamy „przepływu”, „uskrzydlenia”. To dar, który naprawdę warto odkryć i kultywować. Warto odkryć urok codzienności i radość realizacji biznesowych celów, współpracy z ludźmi i dla ludzi. Ta książka pomoże ci odkryć takie unikalne i powszechnie znane doświadczenia.

Z recenzji Jacka Santorskiego

Naukowcy rzadko stawiają proste pytania. Mihaly Csikszentmihalyi miał odwagę postawić odurzające w swej prostocie pytanie empiryczne: „Co sprawia, że ludzie są bardziej szczęśliwi?” Odpowiedzią na nie jest koncepcja przepływu – wynik przeszło ćwierć wieku trwającej pracy badawczej.
Dzisiaj, kiedy psychologia jest dominowana przez trendy i krzykliwe mody o różnej, często dość wątpliwej reputacji, koncepcja przepływu pokazuje prostą ścieżkę wzbogacania własnego życia, przemiany od znużenia do poczucia szczęścia i satysfakcji. Warto przyjrzeć się, jakie rady daje tym, którzy szukają satysfakcji i szczęścia w codzienności. Zachęcając do lektury książki, nie zawaham się postawić tezy, że Csikszentmihalyi w sposób empiryczny rozwiązał odwieczny filozoficzny problem szczęścia człowieka.

Z recenzji Tomasza Witkowskiego

PRZEPŁYW jest bardzo ważną książką… nic nie osiąga się poprzez bezmyślne korzystanie z życia, ale poprzez rozmyślne stawianie czoła wyzwaniom…:

New York Times Book Review

Intrygująca książka dotycząca odwiecznego problemu poszukiwania szczęścia.

Library Journal

PRZEPŁYW pojawił się w doskonałym momencie. Przypomina nam, że najlepszą metodą, abyśmy poczuli się i funkcjonowali lepiej jest spojrzenie wewnątrz siebie. Ta książka to inspirująca, wartościowa lektura.

Chicago Sun-Times

Obecnie rzadko można natrafić na książkę, w której psychologia, filozofia i humanizm łączą się razem, w sposób tak doskonały. Pan Csikszentmihalyi stworzył dzieło, które stara się udzielić odpowiedzi na pytanie czym jest szczęście, w sposób subtelny, jednocześnie przystępny… oraz bardzo prowokujący.

Jerome Singer

Mihaly Csikszentmihalyi to człowiek, którego obsesją jest szczęście.

The New York Times Magazine

PRZEPŁYW jest książką dającą zupełnie nowe spojrzenie na to, co motywuje ludzi.

Newsweek

Recepta na odnalezienie szczęścia w naszym obojętnym świecie.

Mirabella