Zacznij od NIE

zacznij od nieJim Camp

Zacznij od NIE. Techniki negocjacji, których profesjonaliści nie chcą zdradzać

Filozofia negocjacji zmierzająca do wyniku „wygrany wygrany” jest dzisiaj uznawana niemal za świętość. Autor książki, doświadczony praktyk w negocjacjach handlowych łamie to swoiste tabu twierdząc, że w biznesie w wielu sytuacjach nie ma miejsca na dwóch wygranych. Przeciwstawiając się strategii „wygrany-wygrany” proponuje twarde negocjacje biznesowe rozpoczynające się od powiedzenia NIE. Proponowane przez niego techniki negocjacyjne rozszerzają repertuar znanych dotychczas strategii o nowe i prowokujące zachowania. Pozycja niezbędna dla każdego negocjatora, sprzedawcy, trenerów przygotowujących szkolenia z negocjacji handlowych i biznesowych.

Jim Camp jest szkoleniowcem specjalizującym się w negocjacjach i założycielem firmy Coach2100 Inc., oferującej indywidualne kursy dla dyrektorów wysokiego szczebla oraz szkolenia grupowe. Dorocznie organizuje Sympozja Trenerów Negocjacji. Brał udział w szkoleniu zespołów negocjatorów w Stanach Zjednoczonych i na wszystkich pozostałych kontynentach. Pomagał w prowadzeniu tysięcy negocjacji w ponad 150 przedsiębiorstwach – zarówno dużych, takich jak Motorola, Texas Instruments, Merrill Lynch, IBM czy Prudential Insurance – jak i w mniejszych firmach z różnych branż, m.in. w telekomunikacji, nieruchomościach, inwestycjach bankowych, służbie zdrowia, imporcie i eksporcie, sprzedaży i produkcji samochodów, naukowych laboratoriach badawczych i różnych agencjach rządowych. Jim Camp jest także wykładowcą na podyplomowych studiach biznesowych w Stanach Zjednoczonych i prelegentem na konferencjach Growing the Company organizowanych przez pismo Inc. Mieszka w Vero Beach na Florydzie. Więcej informacji na temat autora można uzyskać na stronie internetowej: www.Camptraining.com.

Przeczytaj fragment                                                                 Recenzje                                                                      Kup