Giganci psychologii. Rozmowy na miarę XXI wieku Tomasz Witkowski

„Widziałem dalej dzięki temu, że stałem na barkach gigantów” – oświadczył Izaak Newton w 1675 roku.

Giganci psychologii to wyjątkowy zbiór pogłębionych wywiadów, do których autor zaprosił najbardziej wpływowych współczesnych psychologów. Rozmowy przeprowadzone pod koniec dekady, która wstrząsnęła psychologią, umożliwiają wgląd w kontrowersje trawiące tę dziedzinę i zderzenie wizji tego, czym psychologia jest dzisiaj i co przyniesie jej przyszłość.

Rozmówcy otwarcie poruszają temat kryzysu w psychologii, badają jego przyczyny, konsekwencje oraz sposoby przezwyciężenia. Omawiają również wyzwania, które stoją przed tą dziedziną, swoje osiągnięcia i doświadczenia, które ukształtowały ich światopogląd.

Wśród rozmówców znaleźli się pionierzy, którzy ukształtowali psychologię taką, jaką znamy dzisiaj, reprezentujący szeroki zakres specjalizacji, od badań naukowych po praktykę zdrowia psychicznego, psychologię głównego nurtu, psychologię krytyczną i neuronaukę, aż po ruch otwartej nauki.

Recenzje
prof. Michael S. Gazzaniga
Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara, autor "Istoty człowieczeństwa"

Zachwycająca książka, pełna zaskakujących i wnikliwych odpowiedzi na nurtujące pytania.

Obejmuje całą psychologię i nauki o umyśle. Lektura obowiązkowa.

prof. Daniel L. Schacter
Uniwersytet Harvarda, autor "Siedmiu grzechów pamięci"

Giganci psychologii to angażująca i często prowokująca książka, pełna fascynujących spostrzeżeń wybitnych badaczy, których praca znacząco przyczyniła się do rozwoju psychologii.

Każdy zainteresowany przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością psychologii, powinien niezwłocznie przeczytać tę książkę.